Teras Kapama

Teras Kapama

Teras Kapama, bir yapının yer seviyesinden yüksekte ve dış tarafında bulunan açık alana denir. Teras yapımı, İmar Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirebilir.

Teras Kapama Nedir?

Genellik anlamı olarak güneş etkisinden korunmak amacıyla bir mekanın üzerine gerilen bez, ya da naylon gibi malzemelerle yapılmış örtülere Tente teras adı verilir.

Teras kapama, bir yapının yer seviyesinden yüksekte ve dış tarafında bulunan açık alana denir. Ancak teras yapımı, İmar Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirebilir. İmar Yönetmeliğine göre yapının en üst katında bulunan ve çatı piyesine sahip bölümün asgari %25'lik bağımsız alanına teras yapılabilir.

Teras veranda veya teras alanlarını örtme yeteneği sunan, ancak daha iyi havalarda çatıyı geri çekebilme avantajıyla, çok çeşitli ev tipi açılır kapanır çatı sistemleri sunar.
Sunduğumuz çatı sistemleri, çok çeşitli Türkiye'de hava koşullarıyla başa çıkmak için tasarlanmıştır ve çeşitli seçenekler, yağmur suyunu yanlardan uzaklaştırır veya yapıların çerçevesine yerleştirilmiş gizli oluk kanallarına yönlendirir.
Geri çekilebilir bir çatı yapısının sağladığı tam esneklik, gerektiğinde rüzgar ve yağmur girişini kontrol etmek için ürünlerle donatılmış tüm açık kenarları olan bir sistem belirlediğinizde gerçekten fark edilebilir.
Sistemlerimiz yalnızca tek bir mevsimde değil, çoğu hava koşulunda tüm yıl boyunca kullanım içindir.

Teras Kapama Temel Sistemleri

 Bu sistemler yağmur suyunun yalnızca öne veya yanlara yönlendirildiği geri çekilebilir bir kumaş çatıdır.
Çerçeve yapısı, her iki sistemde de toz kaplamalı yüksek kaliteli alüminyumdur ve ayrıca her zaman ölçüye göre yapılır. Her iki sistem de doğrudan mevcut bir yapısal duvar veya çelik yapı üzerine kurulabilir veya yapı tabanını sağlayan 4 veya daha fazla destek direği ile bağımsız bir yapı olabilir.
Her iki sistem de yağmur suyunu duvardan uzağa yönlendirerek binaya bitişik alanlar için koruma sağlar veya yağmur suyunu Isola'nın kenarlarına veya Teras Tente teras sisteminin ön, alt kenarına yönlendirerek binadan uzakta belirli bir kapalı alan sağlar.
Tüm geri çekilebilir çatı sistemlerimiz, esas olarak boyutları nedeniyle ve aynı zamanda tam rahatlık için elektrikle çalıştırılır. Daha sofistike kumaş çatı sistemlerinden bazıları, kumaşa o kadar yüksek gerilim uygular ki, elle çalıştırma çok zor olur.

Teras Kapama Gelişmiş Sistemler

Bu geri çekilebilir çatı pergola sistemleri, dikey dış mekan panjurları veya sürgülü, katlanır cam kapılar gibi yanlarda ve önlerde ek ürünlerin kullanılmasına izin veren daha yüksek özellikli çerçeve sistemlerine sahiptir ve en kötü hava koşullarından korunduğunuz bir açık oda oluşturur. taraflar mümkün. Bu tip sistemin bir diğer faydası da sadece çatının açılabilmesi ve havanın güzel olduğu ancak rüzgarlı olabileceği zamanlarda yan tarafların kapalı tutulabilmesidir.
Teras açılır kapanır çatı, evin duvarı gibi yapısal bir arka destek gerektiren bir sistemdir ve daha çok, odanın kullanımını dışarıya doğru genişletmek için mevcut bir odadan doğrudan giden bir alan oluşturmak için kullanılır. Cam Oda, gerektiğinde serbest durabilmesi ve açılır kapanır çatı seçeneklerinin daha çeşitli olması açısından daha çok yönlüdür. Dışarıdan bir Med odası tamamen düz ve düz bir çatı gibi görünecek, ancak çatı aslında alüminyum yapı içinde eğimli ve kanallarda toplanan yağmur suyu, gerektiğinde destek direklerinden aşağı yönlendirilecek. Geri çekilebilir Bioklimatik Pergola Teras sistemi, suyu toplamak ve yönlendirmek için ön taraftaki bu yağmur suyu kanalını da benimser.

Bu dış mekan odaları veya geri çekilebilir çatı sistemleri, çeşitli yerlerde LED aydınlatma seçenekleri, çeşitli sistemler kullanılarak ısıtma ve eğlence sistemlerini de dahil etme yeteneği ile çok daha çekici iç mekanlara olanak tanır. Pek çok insan bu açık hava odalarını yemek pişirme olanakları ve birleşik yemek masaları ve sandalyeleri ile eğlenmek için kullanır, çoğu için okumak, müzik dinlemek vb. için harika bir rahatlama alanıdır. Ticari kullanım için avantajlar açıktır, hava durumu deneyimlerini etkilemediği için çok daha uzun süre kalacak olan ekstra müşteriler için ekstra alan.
Çatının elektrikle çalıştırılması, aynı zamanda, gerekirse ev otomasyon sistemlerine entegrasyon da dahil olmak üzere, çeşitli uzaktan kumandalı kablosuz sistemlerin kullanılmasıyla doğrudan kontrol edilmesinin birçok yolu olduğu anlamına gelir.